Ammatillisen koulutuksen uudet opiskelijat

Seuraaville keväällä 2014 Pop & Jazz Konservatorion ammatillisen koulutuksen pääsy- ja soveltuvuuskokeeseen osallistuneille henkilöille on myönnetty opiskelupaikka:

Musiikin koulutusohjelma, peruskoulupohjainen 3-vuotinen koulutus

Piano (1):
Keski- Säntti Toomas
varalla: –

Sähköbasso (1):
Vaara Lauri
varalla: –

Sähkökitara (2):
Karppinen Juho
Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle
varalla: –

Rummut (1):
Matikainen Joel
varalla: Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle

Laulu (1):
Kaipainen Ilari
varalla: Lähdevuori Eveliina

Musiikin koulutusohjelma, 2-vuotinen koulutus

Piano (4):
Oikarinen Tuukka
Sutelainen Eemeli
Vintturi Mika
Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle
varalla:
1. Laine Pyry
2. Hakala Aapeli
3. Neuvonen Heikki
4. Wikstén Aapo
5. Rantalainen Miro
6. Nurmi Pietari

Harmonikka (1):
Stein Joni
varalla: –

Basso (4):
Alanko Akipekka
Andrejeff Aki
Jokinen Olli
Uusitalo Jerry
varalla:
1. Saarenkunnas Heikki
2. Maijala Eero
3. Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle
4. Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle

Kitara (4):
Metsäkylä Jonas
Nykänen Jussi
Rättäri Sampsa
Turunen Sami
varalla:
1. Ladvelin Tiia
2. Airaniemi Ville-Veikko
3. Keinälä Henry
4. Riihijärvi Roope
5. Jalonen Aimo
6. Koskinen Benjami
7. Pahlama Waltteri
8. Härmälä Arttu
9. Nousiainen Jalo
10. Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle
11. Johansson Julius
12. Viitanen Ville

Rummut (3):
Suosalo Iivari
Söderlund Richard
Tirkkonen Teppo
varalla:
1. Nikkilä Henri
2. Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle
3. Leppilampi Patrik
4. Pelli Oskari
5. Tervakangas Aku
6. Nieminen Harri
7.Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle
8. Hautamäki Jimi
9. Henkilö, joka ei halua nimeään internet-sivulle
10. Mesimäki Johannes

Laulu (8):
Aalto Suvi
Grönstrand Annette
Kondakova Margarita
Kontturi Miko
Pajunoja Sonja
Piispanen Henri
Söderlund Petri
Virintie Wilma
varalla:
1. Kaperi Peppiina
2. Lajoma Veera-Selina
3. Parkkonen Ville
4. Nikanne Iiris
5. Virtanen Elina
6. Simojoki Heidi
7. Virtanen Vilma
8. Vannesluoma Josefiina
9. Kekkonen Pilvi

Puhaltimet ja jousisoittimet (4):
Ekman Casimir
Rönkä Ilmari
Ammann Lasse
Kainulainen Tuuli
varalla:
1. Kuoksa Johannes

Musiikkiteknologian koulutusohjelma, peruskoulupohjainen 3-vuotinen koulutus (2):

Palokallio Miro
Suvilehto Ukri
varalla: Karppinen Juho

Musiikkiteknologian koulutusohjelma, 2-vuotinen koulutus (4):

Kupiainen Topias
Perkkiö Niila
Reijonen Pietari
Kiiskinen Aleksi
varalla: Bakieh Rami

Aikuisten näyttötutkintona suoritettavaan  ammatillisen perustutkintoon valmistava koulutus

Musiikin osaamisala (7):
Hamarila Sampsa, laulu
Kela Ville, rummut
Nyman Jukka-Pekka, piano
Samula Katariina, laulu
Sarikoski Jonatan, rummut
Teirikko Olli, kitara
Tyvi Mira, laulu
varalla: Toivanen Alina, rummut