Ammatillisen koulutuksen opiskelijavalinnat 2013

Ammatilllisen koulutuksen opiskelijavalinnat kesäkuussa 2013 on julkistettu.

 

Musiikin koulutusohjelma, peruskoulupohjainen kolmivuotinen koulutus

Piano:
Alanen Ida
Vauhkonen Arttu
Varasijoilla:

Basso:
Haapavirta Tuure
Varasijoilla:

Kitara:
Kaipainen Iivo
Rissanen Otto-Ville
Toivonen Waltteri
Varasijoilla:
Flink Jukka-Aleksi
West Tomi

Rummut:
Saastamoinen Okko
Sonkkanen Risto
Henkilö, joka ei halua nimeään julkaistavaksi Internetissä (1)
Varasijoilla:
Nieminen Veikka

Laulu:
Kantola Mimi
Varasijoilla:
Järveläinen Tiikka
Lähdevuori Eveliina

Puhaltimet ja jousisoittimet:
Sarikoski Joosua, trumpetti
Varasijoilla:
Sipilä Arttu, trumpetti

 

 Musiikin koulutusohjelma, lukiopohjainen kaksivuotinen koulutus

Piano:
Kallas Helena
Mikkilä Joonas
Ahopelto Santeri
Varasijoilla:
Vihavainen Jasmin
Tervonen Aili
Panula Santeri
Isoaho Jenni

Harmonikka:
Saarenkylä Viivi
Varasijoilla:

Basso:
Siirtola Oskari
Purovaara Enne
Lamminen Maria
Nääppä Sampsa
Varasijoilla:
Nyholm Anton
Haanperä Julius
Erkkilä Leevi

Kitara:
Norjanen Tuomas
Aho Atte
Tekoniemi Miko
Varasijoilla:
Riihijärvi Roope
Härmälä Arttu
Valtonen Ville
Henkilö, joka ei halua nimeään julkaistavaksi Internetissä (1)

Rummut:
Ruokonen Tuomas
Pakkala Johannes
Varasijoilla:
Vaaralahti Ville-Pekka
Muje Niilo
Söderlund Richard

Laulu:
Pohjonen Inka
Mäkiranta Karin
Lähteenmäki Vilma
Palokangas Iina
Leikas Ellinoora
Varasijoilla:
Oscarsson Amanda
Lindell Maiju
Pelkonen Esa
Parkkonen Ville
Vihanto Emilia
Laitinen Tiia-Riina
Ullakko Katriina
Vannesluoma Josefiina
Susi Marianne
Söderlund Petri

Puhaltimet ja jousisoittimet:
Mäkilä Johanna, tenorisaksofoni
Luoma-Aho Saara, alttosaksofoni
Hautala Arttu, pasuuna
Voutilainen Anna, alttosaksofoni
Heino Sauli, trumpetti
Varasijoilla:
Paaskoski Oili, alttosaksofoni

 

Musiikkiteknologian koulutusohjelma, peruskoulupohjainen kolmivuotinen koulutus
Lindqvist Sebastian
Varasijoilla:
Peti-Peti Elikia
Väntänen Ville

Musiikkiteknologian koulutusohjelma, lukiopohjainen kaksivuotinen koulutus:
Riipinen Elias
Savolainen Eeli
Hassinen Mikael
Hyökyvirta Henri
Varasijalla:
Koivusalo Lauri

Aikuisten näyttötutkintoon valmistava koulutus:
Tarvainen Perttu, kitara
Halmetoja Suvimaija, laulu
Varasijalla:
Kaidi Kink, laulu